Два концерта на обичани народни оркестри и ансамбли включва днешната програма на Националния събор „Китна Тракия пее и танцува“.
В 13:00 часа на първа сцена в парк Кенана започва първият концерт за деня на оркестър „Славяни“.
Точно в 15:00 часа шеф Ивайло Иванов започва да готви на открито над 100 кг. хайдушка кавърма с пиле и зеленчуци по стара тракийска рецепта. Заедно с него народната певица Ана-Мария ще направи часовете на кулинарни изкушения в празник на музиката. А тези, които ще оценят вкуса на хайдушката кавърма са гостите на „Китна Тракия пее и танцува“.
Не пропускайте и финалът на събора, който е в 18:00 ч. с концерт на Танцов ансамбъл „Южняци“ при НЧ „Пейо Яворов–1982“ – Хасково с художествен ръководител Васко Димов и с участието Народен оркестър при Община Хасково с диригент Димчо Йорданов.








