Прескочи към основното съдържание на страницата Прескочи до контекстното меню

Кметът на Община Хасково Станислав Дечев откри изложбата "Изкуство в помощ на изкуството"

Кметът на Община Хасково Станислав Дечев откри изложбата "Изкуство в помощ на изкуството". Тя е съвместна инициатива на Община Хасково, ХГ "Форум" и Фондация "Имеон-Балкани“. Арт-инициативата е част от Национална платформа в подкрепа на талантливи ученици и студенти в областта на изкуствата. Идеята е на Фондация „Имеон-Балкани“ и представя произведения на едни от най-значимите съвременни художници в България. Творците даряват свои произведения. Средствата от продажбата на картините постъпват в Годишен фонд за изкуство към Фондацията, който подпомага талантливи ученици и студенти.

 „Нашата мисия като община е да подкрепяме сферите, които трудно биха се справили без подпомагане. Затова развиваме галерия „Форум“, а сега изпълняваме и ключов проект за ремонт и реставрация на Градската художествена галерия „Атанас Шаренков“. По този начин създаваме условия и място, където да бъдат експонирани и представяни пред публика произведенията на изкуството“, каза в приветствието си кметът на Хасково Станислав Дечев. Той адмирира инициативата "Изкуство в помощ на изкуството" на фондация "Имеон-Балкани“, която подкрепя талантливите деца и младежи на България.  

Специален гост на откриването на изложбата беше художникът Христо Панев заедно със семейството си. В хасковската галерия „Форум“ са представени 25 платна на 18 именити български художници. Изложбата остава тук до края на месеца. Всеки, който иска да притежава стойностно платно и да подпомогне талантливи български студенти, може да го направи като посети галерия „Форум“.

Последна промяна: 18 Май 2026

Бъдете информирани

Абонирайте се! Получавайте първи всички актуални новини, събития, обяви и съобщения от Община Хасково.

Следвайте ни в социалните мрежи!