Прескочи към основното съдържание на страницата Прескочи до контекстното меню

Хасково отбеляза Деня на Европа с тържествено изпълнение на „Одата на радостта“

#EuropeDay

#Хасково отбеляза Деня на Европа с тържествено изпълнение на „Одата на радостта“.

Химнът на #Европа в изпълнение на Духов оркестър към Община Хасково прозвуча точно в 12:00 часа на пл. „Свобода“. С музикалното изпълнение Община Хасково се включи в инициативата "Да отбележим заедно Деня на Европа", организирана от Европейската комисия в България / European Commission in Bulgaria, в която бяха поканени за участие оркестри от цялата страна.

Инициативата е на Представителството на Европейската комисия в България за отбелязване на Деня на Европа - 9 май и е посветена на предстоящата 20-годишнина от присъединяването на България към Европейския съюз. В един и същи час духови оркестри от цялата страна изпълниха едновременно химна на Европа – „Ода на радостта“ на централни публични пространства. Целта е чрез този символичен музикален жест да се даде видимост на културния принос на българските общини и да се създаде усещане за общност и споделена европейска принадлежност.

https://www.facebook.com/ECinBulgaria/

https://x.com/ECinBulgaria

#ХасковоМоже #ДенНаЕвропа

 

Последна промяна: 9 Май 2026

Бъдете информирани

Абонирайте се! Получавайте първи всички актуални новини, събития, обяви и съобщения от Община Хасково.

Следвайте ни в социалните мрежи!