С демонстрации на технологии от бъдещето Езикова гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ в Хасково официално откри своя нов STEM център – пространство, в което учениците ще изследват, експериментират и създават.
Новата STEM среда обединява две специализирани зони, разположени в пет модерно оборудвани помещения. Те обхващат направленията „Природни науки“, „Зелени технологии и устойчиво развитие“ и „Математика и информатика“, а обучението ще интегрира физика, химия, биология, математика, информационни технологии и предприемачество.
Председателят на Общински съвет Таня Захариева беше специален гост на церемонията по откриване. Пред нея и останалите официални гости учениците направиха демонстрации – дигитализиране на обекти чрез 3D скенер, моделиране с графични таблети и създаване на реални прототипи с 3D принтер. Финалът на обиколката пренесе присъстващите буквално в бъдещето чрез интерактивни очила за добавена реалност.








